Shopping Cart

Немає товарів у кошику.

Чому кішка шипить на людей?

Чому кішка шипить на людей?

Кішки не можуть висловити свої почуття та емоції людською мовою, але їх можна зрозуміти за іншими ознаками. Легке мурчання та масаж лапками означає спокій, нервове посмикування хвостом свідчить про роздратування, притиснуті назад вуха – про страх. Нявчання може говорити багато про що – від прохання до поганого самопочуття, а ось чому кішка шипить? Розберемо докладніше емоції тварини, що супроводжуються глухими, протяжними, шиплячими звуками. І що важливо, як людині реагувати на них?

Як шипить кішка?

Шиплячий звук у тварин виходить внаслідок випускання потоку повітря через рот, коли вона відчуває загрозу. При цьому кішка може виявляти агресію або відчувати страх. Якщо вона готова атакувати, то спина буде вигнутою, шерсть – розпушеною, лапи – навшпиньки, вуха – притиснутими до боків або прямими, а хвіст – рухатися з одного боку в інший. Якщо тварина боїться, то заплющує очі, хвіст підтискає, притискається до підлоги. Зазнаючи страху, кішка не завжди нападає, даючи можливість «ворогові» відступити, попереджаючи шипінням. Але загнана в кут тварина боротиметься до останнього. Якщо кішка показує зуби під час шипіння – це знак демонстрації «зброї» ворогові, майже фінальна стадія готовності до нападу.

Причини шипіння котів

Причин для шипіння котів може бути кілька і жодна з них не пов’язана з чимось добрим і життєрадісним. Материнський інстинкт Захист потомства – головний інстинкт кішок. Вона може запобігливо шипіти, жахливо нявкати і навіть гарчати. Кішку-мамочку краще не провокувати, вона завжди готова до нападу. Невдоволення Купання, підстригання кігтів, брудний лоток, надто яскраве освітлення у приміщенні, відсутність води в мисці та ігнорування прохання нагодувати – викликають у котячих невдоволення. Щоб висловити його людині доступно і зрозуміло, кіт може шипіти, “бурчати” або вимогливо нявкати. Вторгнення в особистий простір Кішки не люблять, коли порушують їхні особисті межі. Інші домашні улюбленці в будинку можуть їх ображати, задирати чи переслідувати, а люди – хапати на руки проти їхньої волі, утримувати насильно чи гладити, коли тваринам зовсім цього не хочеться. При цьому кіт намагатиметься вирватися, смикати хвостом або шипіти, попереджаючи, що далі підуть кігті та зуби.

Неправильні ігри

Граючи з улюбленцем, не можна забувати, що за своєю природою він мисливець. Будь-які дражливі дії руками у вигляді прямої атаки, нападу нишком, імітації втечі, розігрівають азарт кота, бажання наздогнати, напасти й схопити зубами. При цьому він може навіть шипіти. Граючи таким чином із котом руками, не виключені травми у господаря і дуже серйозні.

Реакція на сторонній запах

Запах багато розповідає кішці, включаючи інформацію про друзів та ворогів. Чужий запах для котячих – це насамперед знак небезпеки. Власники муркотунів не раз спостерігали, як негативно реагують їхні улюбленці на руки, якщо господарі раніше гладили інших тварин. У цьому випадку коти шиплять не від ревнощів, як думає багато хто, а відчуваючи загрозу від чужинців.

Загнаний стан

Не маючи шляхів відходу, сидячи у вузькому приміщенні, коробці, у кутку чи клітці, кіт може шипіти, попереджаючи, щоб до нього не наближалися. Ігноруючи прохання, можна спровокувати його на напад.

Стресовий стан

Стресові передує переляк, страх, постійний дискомфорт. Наприклад, господар привозить тварину до ветеринарної клініки, намагається насильно посадити її в переноску, приносить до будинку нового улюбленця або запрошує гостей. Усі ці ситуації нерідко призводять до стресу. Шипіння в цьому випадку – захисна реакція тварини на подразники, що призвели до виходу із зони комфорту.

Больові відчуття

Якщо у кішки щось болить, то при дотику до місця-джерела болю вона може відреагувати шиплячим звуком. Але не тільки болючі торкання призводять до таких звуків. Власники іноді стикаються із ситуацією, коли кішка шипить не цілеспрямовано на людину чи тварину, а на порожнє місце. У цьому випадку улюбленицю краще відвезти до ветеринара, адже така поведінка може свідчити про біль, що відчувається нею постійно або під час руху. Турецькі ванни, ашери, ангорські, сіамські та бенгальські кішки шиплять частіше за інших.

Що робити, якщо кіт шипить

Не можна сказати, що шипіння кота – позитивне явище. Цьому є два основні пояснення – біль чи відсутність почуття безпеки. Розібравшись із ситуацією та усунувши причину, можна розв’язати проблему. Для цього потрібно «провести розслідування» та уникати непотрібних дій:

 1. Ніколи не грайте з кішкою руками, виключно іграшками.
 2. Дозвольте тварині самостійно вирішувати, коли вона хоче ласки, посидіти на ручках або полежати поруч.
 3. Не утримуйте кішку силоміць, якщо вона хоче піти.
 4. Привчайте до переноски поступово, за допомогою ласощів, котячої м’яти та заспокійливих засобів, нанесених на предмет.
 5. Якщо можна, захистіть кота від стресу. Якщо планується далека поїздка чи прихід гостей, дайте йому заспокійливий препарат.
 6. Організуйте тварині особистий простір за допомогою лежака або котячого будиночка, де вона почуватиметься комфортно, у повній безпеці.
 7. Попросіть гостей не чіпати кішку, тільки якщо вона сама не виявить інтерес.
 8. Слідкуйте за тим, як розвиваються стосунки між котом та новим улюбленцем у будинку, піклуючись про комфорт кожного з них.
 9. Виділіть кішці з кошенятами окреме місце, а краще приміщення, максимально піклуючись про її комфорт та спокій.
 10. Відвезіть улюбленця  до ветеринара, якщо він шипить без причини, або при дотику до його тіла.
 11. Кішки шиплять на людей, родичів, інших домашніх тварин і на «невидимого супротивника».

  Якщо це відбувається, єдино правильне, що можна зробити – дати їм спокій і не лаяти за таку поведінку. Увага, терпіння і турбота – основні знаряддя в боротьбі з негативними емоціями улюбленця.

 

Поділитись: