Відповідь однозначна – так, але є нюанси. Будь-який корисний продукт має протипоказання до застосування або обмеження кількості. Буряк – не виняток. Здоровим тваринам коренеплід рекомендується вводити до раціону в помірних кількостях. Собакам можна давати буряки сирі або у відвареному вигляді. Це можуть бути шматочки у вигляді ласощів, сушені чіпси або частина м’ясної страви.
Склад буряків говорить багато про що: наскільки корисний продукт, які властивості йому притаманні і в яких випадках його застосовувати не рекомендується.
Користь та шкода буряків для тварин
Поживна цінність буряків дуже висока, в ній містяться вітаміни А, В, С, мінерали – калій, магній, залізо, фосфор, кальцій, цинк, а також фолієва кислота. У складі овочів є речовини – бетаїн, аргінін, лізин, органічні кислоти тощо, які:
- усувають проблеми з мікрофлорою кишечника, лікують закрепи
- стимулюють апетит
- активізують процес кровотворення та покращують кровообіг
- покращують обмін речовин
- беруть участь у боротьбі з вільними радикалами допомагають роботі серцево-судинної системи
- сприяють зміцненню імунітету
Собакам із зайвою вагою буряк показано як частину дієтотерапії. Коренеплід додають до м’яса. Це чудовий варіант профілактики для схильних до ожиріння тварин.
Як і будь-який інший продукт, цей овоч не завжди корисний для тварин. Є низка обмежень, при яких буряк для собак не рекомендований і навіть заборонений.
Собакам не можна давати буряки:
- при проносі та діареї, тому що овоч має послаблюючий ефект при частих проявах метеоризму
- при алергії на цей продукт
- при проблемах із щитовидкою
- при сечокам’яній хворобі
- при схильності до остеопорозу
Одне з найважливіших протипоказань, з яким стикається чимала кількість домашніх тварин – алергія. На жаль цей корисний овоч є сильним алергеном. Щоб уникнути наслідків алергічної реакції, коренеплід вводять до раціону поступово, маленькими порціями, уважно спостерігаючи за станом тварини. Якщо з’являються висипання на шкірі, свербіж, метеоризм та пронос, його виключають із харчування.
Буряк у натуральному харчуванні собак
Ми розібралися з питанням користі та шкоди буряків для собак. Якщо протипоказань в улюбленця немає, перейдемо до наступного пункту – у якому вигляді овоч дають тварині. Собакам рекомендується давати столові або кормові буряки в невеликій кількості, тоді як від цукрових найкраще відмовитися.
Сирий. У сирому вигляді буряки не просто можна, а треба давати собакам. У ньому є максимальна кількість корисних речовин. Для цього овоч дуже дрібно нарізають, натирають або подрібнюють іншим способом. Саме так продукт засвоюється легше. Коренеплід не варто давати тварині цілком або нарізавши великими шматками, вони можуть застрягти в горлі або стати причиною непрохідності кишечнику. Для того, щоб жиророзчинні вітаміни з овочів засвоїлися значно краще, разом з ним улюбленцю дається трохи вершкового масла або сметани.
Варений. Буряк відварюють або припускають кілька хвилин, додають до м’яса, інших овочів, в кашу або сметану. Однак не варто забувати, що велика кількість цих овочів у раціоні може призвести до проносу.
Тушкований. Буряк натирають і змішують з морквою та кабачком, додають олію та тушкують 15 хвилин. Тушковані овочі змішують з м’ясом чи рибою. Норма буряків для дорослих собак – 20 г не більше двох разів на тиждень, для цуценят з тримісячного віку – від 5 до 10 г двічі на тиждень.
Запечений. Запекти коренеплід – відмінний спосіб пригостити улюбленця корисними та смачними ласощами.
Консервований та маринований. Овочі у такому вигляді категорично заборонені у раціоні собак. В обох продуктах міститься багато солі, шкідливої для організму тварин.
Улюбленці із задоволенням ласують засушеними буряковими пластівцями. Вони корисні та безпечні. У процесі готування часто використовують не тільки коренеплід, але й бадилля, яке містить багато корисних речовин. Його подрібнюють та готують з іншими овочами, проте трохи довше варять чи тушкують.
Буряк у готових кормах для собак Буряк не такий і рідкісний інгредієнт у собачих сухих кормах. У виробництві використовуються різні види коренеплоду, будь-які його частини, у сухому чи свіжому вигляді.
У переліку компонентів на упаковці з кормом можна побачити такі назви буряків:
- цільний – овоч використовується цілком
- білий – один з різновидів буряків кормовий,
- листовий, мангольд – гарне джерело клітковини
- пульпа чи жом – відходи переробки коренеплоду після видалення цукру
- свіже листя – корисна рослинна добавка
Зазвичай буряк у складі корму для собак займає середні або останні позиції, що говорить про його невелику кількість у складі. Найчастіше цей інгредієнт використовується як необхідна для тварин клітковина, тому більший вміст трапляється у раціонах, призначених для коригування ваги. Перелік кормів з буряком для собак
Буряковий жом, сушену м’якоть або пульпу буряків використовують бренди:
- Royal Canin
- Purina Pro Plan
- Hills
- Brit
- Advance
- Josera
- 1st Choice
- Almo Nature
- Bewi Dog
- Carpathian Pet Food
- Schesir
Якісний інгредієнт – м’якоть буряків додано в:
- Bon Appetit
- Optimeal
- Natyka Arden
- Grange
- Ройчер
Бурякова клітковина входить до складу харчування для собак Club 4 Paws. Унікальний інгредієнт – свіже листя буряків використовується в кормах високої якості – Orijen.
У готових раціонах найчастіше використовується саме сушені частини буряка або жом, тоді як м’якоть буряка або його бадилля додають у корми вищого класу.
Тепер можна підбити підсумок нашого маленького дослідження. Собакам можна давати буряки лише в невеликих кількостях і не на постійній основі – 1-2 рази на тиждень, за умови, що тварина здорова і не схильна до харчової алергії.
Цей корисний продукт входить до складу готових кормів і вважається хорошим інгредієнтом. Власникам собак з білою шерстю можна не турбуватися, що сухий корм з буряком змінить забарвлення, адже його додають у невеликій кількості, попередньо провівши необхідну обробку.
Годуйте улюбленця правильно заради його здоров’я та вашого спокою!